Mit tegyünk, ha ráz a vízcsap?

Hívjon!   06306040927 Mészáros Péter Érintésvédelmi felülvizsgáló

Amint azt tapasztalják, hogy csíp, ráz a vízcsap azonnal kapcsolják le a fogyasztásmérőn található főbiztosítékot. Társasházakban előfordulhat, hogy az sem segít., ott a tűzvédelmi főkapcsolót lehet lehúzni. Illetve az Áramszolgáltatót meg lehet kérni, hogy kapcsolják le a házat a hálózatról, mert nem biztonságos. Minket is hívhat, mert mi meg is keressük a hiba okát és kijavítjuk azt. Műszerekkel többféle méréseket végzünk a hibakeresés során. Az biztos, hogy a javítás után nem fog rázni a vízcsap. 

Miért ráz a vízcsap? 

A hiba oka nagyon sokféle lehet. A leggyakoribb hiba a PEN vezető szakadás, esetleg egy nem folytonos EPH, vagy egy zárlatos mosógép, de láttam olyat is, hogy a konyhában lévő kávéfőzőtől szikrázott a vízvezeték. Olyannal is találkoztam, hogy egy csillár volt zárlatos egy szinttel lejjebb. 

A rázás mindig egy megemelkedett potenciál különbség miatt alakul ki. Vízcsapon vagy a vasbeton szerkezeten van a potenciál emelkedés. Ezért ráz a vízcsap.

 

Megsérült a fázis vezetőn a szigetelést és lestelt a falhoz, és az aljzat betonba

A folyó viznél lehet mérni 15 voltot a kád lefolyón.

A kád kilépőnél 15 voltot lehet mérni

javítás után már nem lehet mérni a feszültséget a kád kilépőnél.

Szigetelő szalaggal javított vezeték.

A szerelvény rögzítő karmai okozták a viízcsap rázást.

ráz a vízcsap mert nincs Áram -védőkapcsoló

 

 

Társasházi elosztó csere

“Sokszor nem könnyű a villanyszerelő dolga”

Mikor megláttam a biztosítéktábla mögötti káoszt, már tudtam, hogy nem lesz könnyű dolgom.

A tervezett munkaidőnél tovább tartott a szerelés.

A képek magukért beszélnek.

 

társasházi elosztó szekrény felújítása

társasházi kiselosztó csereimg_20160920_175940legrand plexo 601986 belülről

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ez is a 7. kerületben készült:

 

Ez a Vasvári Pál utcában történt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kigyulladt biztosítéktábla javítása

Galéria

A galéria tartalmaz 4 fotót.

Mob.: 06306040927 Kigyulladt biztosíték tábla okán hívtak villanyszerelő gyorsszolgálatot, miután a Tűzoltóság porraloltóval eloltotta az elektromos tüzet. A bejelentés után azonnal kiszálltunk és elkezdtük a javítást. Az elosztó tábla kb. 8 évvel ezelőtt lett lecserélve a lakás hálózat felújítása során. … Egy kattintás ide a folytatáshoz….

Ingyenes villanyszerelői felülvizsgálat

Ingyenes villanyszerelői felülvizsgálat a lakosság számára Budapest területén!

A felülvizsgálat célja, hogy felderítsük az érintésvédelmi hibákat – és felhívjuk a lakosság figyelmét az ellenőrzéssel az elektromos hálózat veszélyeire, biztonsági szintjére.Ráz_a_vízcsap_viilanyszerelő24

Tapasztalatunk, hogy a lakások 40% -ában valamilyen kisebb hiba fellelhető és 10%-ban kritikus az érintésvédelem.

A kezdeményezés megindítását egy korábbi áramütéses balesetet szenvedő Hölgy esete adta, ami majdnem tragikus kimenetelű volt. Egy villanyrezsó rázta meg súlyosan. Még az eszméletét is elvesztette és kórházba került 24 órás megfigyelésre. Az áram ütés után órákkal később is ölhet egy vérrög!zárlatos_konnektor

Egy öreg pesti bérház lakásban még az MSZ 172 és az MSZ 1600 szabvány szerint alakították ki a villamos hálózatot réz vezetőkkel, mindenhol védőérintkezős csatlakozással. Mégis hibáztak a villanyszerelők, amikor a konyhában az egy méter alatt nem freccsenő víz ellen védett konnektorokat szereltek fel. Ugyanis a főzés közben villanyszerelő_Budapestkifröccsenő zsíros folyadékok a konnektorban a védőérintkező érintkezését megrontotta, és a fázisvezető érintkezőjén átszivárgott áramok a fémtestre okozott  balesetet. Áramvédő -kapcsoló (Fi-relé) nem volt beszerelve, ami megvédte volna a az áramütéstől a szerencsétlenül járt Hölgyet.

 

A ellenőrzés tartalmazza

  • kiselosztó tábla átvizsgálását
  • érintésvédelem, áramütés elleni védelem hatékonyságának egyszerűsített ellenőrzését érintésvédelmi célműszerrel
  • EPH vizsgálatát ( víz – gáz vezetékek, fürdőkád, egyen potenciál összekötések)
  • Villamos tűz elleni védelem rövidített ellenőrzése
  • Áramvédő kapcsoló célműszeres ellenőrzése

A vizsgálati idő általában nem több mint egy óra. Ez a vizsgálat nem pótolja a teljes kőrű felülvizsgálatot, de a főbb hiányosságokat feltárhatja.

Ingyenes vizsgálat tartalmazza a hiba feltárást, szaktanácsadást.

Szükség esetén helyben megrendelhető. -Az áramvédő -kapcsoló beszerelés, hiba javítás.

Csak a kiszállásért kell fizetni 7500 Ft. -ot ami azonos az ELMŰ tarifájával. A munkadíjon megspórolhat akár 50000 Ft-ot.

Megéri átnézetni az elektromos hálózatunkat legalább ötévente. Az elektromos kötések tönkremehetnek, a földelőszonda rozsdásodik az idő során. Nem tudhatjuk, hogy a védővezetők megfelelő hatékonysággal tudnak -e zárlati áramot elvezetni. A vizsgálat után kiderül, hogy biztonsággal használhatjuk az elektromos berendezéseinket. Hibás hálózatnál javaslatot adunk a javításra, pontos hibahely meghatározással.

Az ingyenes vizsgálatot megrendelheti a +36306040927 telefonon, cserébe egy megosztást kérünk a facebook-on. Mészáros Péter Szabványossági Felülvizsgáló.

 

HAJDU villanybojler szerelés

Hajdu villanybojler javítást vállalunk hétköznap, hétvégén, ünnepnapokon egyaránt.

Hívjon az éjjel-nappal elérhető ügyeleti mobilszámon .: +36306040927

Alkatrészek készleten az alábbi típusokhoz:

  • Hajdu Aquastic ECO AQ30
  • Hajdu Aquastic ECO AQ50

    60l bojler 80l bojler 120l villanybojler 200l villanybojler

    60l bojler
    80l bojler
    120l villanybojler
    200l villanybojler

  • Hajdu Aquastic ECO AQ80
  • Hajdu Aquastic ECO AQ100
  • Hajdu Aquastic ECO AQ120
  • Hajdu Aquastic ECO AQ150
  • Hajdu Aquastic ECO AQ200
  • Hajdu Z30E
  • Hajdu Z50EK
  • Hajdu Z80EK-1
  • Hajdu Z120EK-1
  • Hajdu Z150EK-1
  • Hajdu Z200EK-1

 

 GYIK

Miért kell rendszeresen karbantartani a villanybojlert?

A villanybojlerben lerakódik a vízkő és körbe veszi a fűtőbetétet, szét repedhet és zárlatot okoz, vagy csak  romlik a hatásfoka és nem tud elegendő meleg vizet készíteni. A bojler hosszabb  ideig melegíti a benne lévő vizet, ami a villanyszámla növekedését eredményezi.  Az aktív anód egy alkatrész a bojler belsejében, a rozsdásodást, a bojler kilyukadását akadályozza meg. Ezt az alkatrészt időközönként cserélni kell, m

tönkrement fűtőbetét

zárlatos fűtőbetét

ert elhasználódik. Ha elfogy az anód, akkor hamarabb kilyukad a bojlerünk. Egy ilyen meghibásodás soha nem jön jókor. Főleg nem éjszaka, vagy hétvégén, vagy ünnepnapokon.

Mészáros Péter Villanyszerelő +36306040927
Mi a különbség a Z..EK, és az ECO..K készülékek között?

Az ECO..K típus egy vékonyabb 450 mm átmérőjű készülék, ezért az ugyanolyan űrtartalmú Z..EK terméksorozatnál magasabb, hosszabb.
A tartály palástja 0,1 mm-rel vékonyabb, a tároló szigetelése is vékonyabb, ezért nagyobb a hővesztesége. 0,3-0,5 kWh-val naponta.
A megszerezhető plusz tartálygarancia 3 év,a Z..EK nál 5 év.

Milyen régi a készülékem?

A gyártási száma adja meg, hogy mikor gyártottuk a készüléket.

2005-ig a gyártási szám első száma az évet jelentette.
2005-től a gyártási szám 6.száma a gyártá

si évet, a 7-8. szám a hetet jelenti.
Pld,  600219250055 2009 25.hetében készült.

A készülékre a vásárlástól számított 2 éves teljes körű jótállás jár.
A tartályra  meghosszabbítható a jótállás,  ha a vásárlástól számított 24-26 hónap között a márkaszervizzel elvégezteti az aktívanód felülvizsgálatot,

és ezt a szerviz a jótállási jegyen le is igazolja. Ez fizető tevékenység.
A tartályra megszerezhető többletjótállás
Z..EK, z..E, ZV, ZA10-ZF10, Z300T, típusoknál +5 év
ECO..K típusnál +3 év

 

Ugró Gyula utca 13. fővezeték havária

Galéria

A galéria tartalmaz 5 fotót.

Megnövekedett hurokimpedancia Jelen esetben szerencsére nem a PEN vezetővel volt a probléma. Ugró Gyula sor 13. VI. emelet   -megnövekedett hurokimpedancia Javaslom a Társasház elektromos hálózatának karbantartását. Mészáros Péter minősített villanyszerelő.  

Schwartzer Ferenc utca TÁRSASHÁZ kigyulladt fővezeték

Galéria

A galéria tartalmaz 4 fotót.

Kigyulladt fővezeték a II. emeleten. Javaslom a textil szigetelésű vezetékek cseréjét, mert tűzveszélyes! Mészáros Péter +36306040927

Földkábelt vagy szabadvezetéket “légkábelt” kell létesíteni, új villanyóra telepítéshez ill. energia bővítéshez?

Ez esetben eldőlt, hogy földkábeles csatlakozást kell kialakítani.

Ez esetben eldőlt, hogy földkábeles csatlakozást kell kialakítani.

„ A hálózatra csatlakozás feltételeinek változása a 2014. január 1.-vel hatályba lépett villamos energia törvénymódosítás miatt”
A villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény 2013. évi CCXXVII. törvénnyel módosított szövege 2014. január 1-én hatályba lépett. A módosított jogszabály szerint belterületen sem kell mindenhol földkábeles csatlakozót létesíteni. A törvény hatályba lépését követően bejelentett műszaki igények esetén a következőképpen kell eljárni (belterületen és külterületen egyaránt):
Új bekapcsolások:

  • Földkábeles hálózat esetén földkábeles csatlakozót kell felajánlani az ügyfélnek.
  • Szabadvezetékes hálózat esetén szabadvezetékes csatlakozást kell felajánlani az ügyfélnek amennyiben az igényelt teljesítmény szabadvezetékes csatlakozón kiadható.
  • Amennyiben az  ügyfél mégis ragaszkodik a földkábeles csatlakozáshoz szabadvezetékes hálózat esetén, abban az esetben a jogszabályban (76/2011 (12.21) NFM rendelet, és a 868/2011. Sz. MEH határozat) előírt díjakat kell a fogyasztónak megfizetnie. Azaz a szabadvezetékes hálózatra történő új bekapcsolás esetén 15 m földfelszínre vetített nyomvonalhosszig a földkábeles csatlakozó létesítése ingyenes.

Bővítések, áthelyezések

  • Amennyiben az ügyfél bővítés vagy mérőáthelyezés során a meglévő szabadvezetékes csatlakozóját földkábeles csatlakozóra kívánja cserélni, abban az esetben a jogszabályban (76/2011 (12.21) NFM rendelet, és a 868/2011. Sz. MEH határozat) előírt díjakat kell a fogyasztónak megfizetnie a földfelszínre vetített teljes nyomvonalhosszra vonatkozóan.

Példák:

  • Meglévő 1×16 A szabadvezetés csatlakozóról bővítés 3×16 A földkábelre, és 10 méter a földfelszínre vetített nyomvonalhossz

-Létesítési díjként fizetendő: 10 m x 4.000.- Ft/m + ÁFA

  • Meglévő 3×16 A szabadvezetés csatlakozóról bővítés 3×20 A földkábelre, és 10 méter a földfelszínre vetített nyomvonalhossz

-Létesítési díjként fizetendő: 10 m x 4.000.- Ft/m + ÁFA

Ideiglenes csatlakozó véglegesítése

  • Ideiglenes kábeles csatlakozás esetén a csatlakozó véglegesítésére továbbra sincs lehetőség. Az ideiglenes csatlakozó a fogyasztó tulajdona, így az a fogyasztó döntése, hogy szabadvezetékes vagy kábeles ideiglenes csatlakozót létesít saját költségére. Viszont a végleges bekapcsolás kérésekor mindenképpen az elosztó fogja a kábeles csatlakozót létesíteni. A fogyasztó figyelmét kiemelten fel kell hívni arra, hogy a kábeles csatlakozó létesítés átfutási ideje legalább 6 hónap, így időben rendelje meg azt.

 

Forrás: Mee Vet

Pislogó lámpák

Pislogó lámpák és elektromos füstszag miatt hívtak éjjel villanyszerelő segítséget egy XI. kerületi négyszintes családi házhoz.villanyszerelő_azonnal
Sajnos megint bele nyúltunk a jóba. Egy szimpla nulla szakadásnak volt tudható a hibajelenség. Több órás vizsgálódás után derült ki a hiba helye. Hibakeresés közben sok szabálytalan szereléssel találkoztunk, de a hibát okozó kötést mindent felülmúló helyen találtam meg. A vizes strang mögött félig átnedvesedve a szivárgó szennyvíztől. A 100-as szennyvíz cső nagyon útban volt a javítás során, de végül sikerült áthúzni a vezetékeket és a kötést is áthelyeztük a legközelebbi kötődobozvillanyszerelő_éjjelba.

Az ilyen rossz állapotban lévő elektromos hálózatoknál mindig javasoljuk az érintésvédelmi és a szabványossági felülvizsgálatot és, hogy  az érintésvédelem teljes legyen még egy áramvédő-kapcsolót is javaslunk beszerelésre.

Ajánlatos minden lakásban az elektromos hálózatot 5-6 évente felülvizsgálni, ellenőrizni. A rendszeres karbantartás még  mindig olcsóbb, mint egy leégett lakás helyreállítása, – vagy ami még rosszabb áramütéses balesetet szenvedni, ami lehet tragikus kimenetelű is.

Mészáros Péter szabványossági felülvizsgáló  Mob.: +36306040927

Villanyóra szabványosítás

Az ELMŰ előirja, ha bármilyen okból plombát kell bontani a villanyórán, akkor a jelenlegi szabványoknak megfelelően kell kialakítani a mérőhelyet. Ez azt jelenti, hogy a régi guman táblára szereregi_villanyoralt órákat kettős plombálhatóságú mérődobozba kell átszerelni. Ezen felül, ha a fővezetékek nem felelnek meg az új szabványoknak ill. jogszabályoknak, akkor azt is cserélni kell. Például, ha az óra mögött keressük a szétégett kötést, és régi textil szigetelésű vezetékeket találunk, azt kötelezően kicseréljük.villanyora_megeszerelve

Az energia bővítésnél hasonló a helyzet. A négyvezetékes hálózatot az Msz 447 szerint biztonságos ötvezetékes rendszeré kell átalakítani. PEN vezetőt legalább 10-es vezetékre cseréljük.

Villanytűzhely bekötéseknél fordul még elő, hogy cserélni kell a fővezetéket, mikor felbővitjük az óránkat 16 A -ról 32 A- re – mert a régi vezeték nem bírja el a 8-9 kW -os teljesítményt.

A szabványosítást a kiselosztó berendezésen (biztosítéktábla) is el kell végezni. Áram-védőkapcsolót kell beszerelni (Fi-relé, ÉV- relé). Ez a villamos szerkezet véd meg minket a szivárgó áram által okozot balasetektől.

Mészáros Péter regisztrált villanyszerelő Mob.: +36306040927

A szabványosításhoz kapcsolódó fontos információk az alábbi linken megtalálhatók:
http://www.villanyszerelogyorsszolgalat.hu/foldkabelt-vagy-szabadvezeteket-legkabelt-kell-letesiteni-uj-villanyora-telepiteshez-ill-energia-boviteshez-2/

Gyakori példa: Régebbi villanyóraszekrény kialakításoknál fordul elő kertvárosi környezetben, hogy a szabad vezeték (légkábel) a ház falára, vagy a tetőtartó oszlopra csatlakozik. A méretlen vezeték a padlástérben van vezetve szabálytalanul, a villanyóraszekrény lakótéren belül van. Ilyenkor a méretlen fővezeték hiba javításnál kötelezően megszüntetjük a méretlen vezeték vízszintes nyomvonalát a padlástérben, és a villanyóra szekrényt lakótéren kívülre helyezzük. Gyakorlatilag át kell helyezni a villanyórát. Sajnos az átszerelés költségeit ami nem kevés, kb.60-120 e Forint, a felhasználót terheli.