Mit tegyünk, ha ráz a vízcsap?

Hívjon!   06306040927 Mészáros Péter Érintésvédelmi felülvizsgáló

Amint azt tapasztalják, hogy csíp, ráz a vízcsap azonnal kapcsolják le a fogyasztásmérőn található főbiztosítékot. Társasházakban előfordulhat, hogy az sem segít., ott a tűzvédelmi főkapcsolót lehet lehúzni. Illetve az Áramszolgáltatót meg lehet kérni, hogy kapcsolják le a házat a hálózatról, mert nem biztonságos. Minket is hívhat, mert mi meg is keressük a hiba okát és kijavítjuk azt. Műszerekkel többféle méréseket végzünk a hibakeresés során. Az biztos, hogy a javítás után nem fog rázni a vízcsap. 

Miért ráz a vízcsap? 

A hiba oka nagyon sokféle lehet. A leggyakoribb hiba a PEN vezető szakadás, esetleg egy nem folytonos EPH, vagy egy zárlatos mosógép, de láttam olyat is, hogy a konyhában lévő kávéfőzőtől szikrázott a vízvezeték. Olyannal is találkoztam, hogy egy csillár volt zárlatos egy szinttel lejjebb. 

A rázás mindig egy megemelkedett potenciál különbség miatt alakul ki. Vízcsapon vagy a vasbeton szerkezeten van a potenciál emelkedés. Ezért ráz a vízcsap.

 

Megsérült a fázis vezetőn a szigetelést és lestelt a falhoz, és az aljzat betonba

A folyó viznél lehet mérni 15 voltot a kád lefolyón.

A kád kilépőnél 15 voltot lehet mérni

javítás után már nem lehet mérni a feszültséget a kád kilépőnél.

Szigetelő szalaggal javított vezeték.

A szerelvény rögzítő karmai okozták a viízcsap rázást.

ráz a vízcsap mert nincs Áram -védőkapcsoló

 

 

Társasházi elosztó csere

“Sokszor nem könnyű a villanyszerelő dolga”

Mikor megláttam a biztosítéktábla mögötti káoszt, már tudtam, hogy nem lesz könnyű dolgom.

A tervezett munkaidőnél tovább tartott a szerelés.

A képek magukért beszélnek.

 

társasházi elosztó szekrény felújítása

társasházi kiselosztó csereimg_20160920_175940legrand plexo 601986 belülről

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ez is a 7. kerületben készült:

 

Ez a Vasvári Pál utcában történt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kigyulladt biztosítéktábla javítása

Galéria

A galéria tartalmaz 4 fotót.

Mob.: 06306040927 Kigyulladt biztosíték tábla okán hívtak villanyszerelő gyorsszolgálatot, miután a Tűzoltóság porraloltóval eloltotta az elektromos tüzet. A bejelentés után azonnal kiszálltunk és elkezdtük a javítást. Az elosztó tábla kb. 8 évvel ezelőtt lett lecserélve a lakás hálózat felújítása során. … Egy kattintás ide a folytatáshoz….

Ingyenes villanyszerelői felülvizsgálat

Ingyenes villanyszerelői felülvizsgálat a lakosság számára Budapest területén!

A felülvizsgálat célja, hogy felderítsük az érintésvédelmi hibákat – és felhívjuk a lakosság figyelmét az ellenőrzéssel az elektromos hálózat veszélyeire, biztonsági szintjére.Ráz_a_vízcsap_viilanyszerelő24

Tapasztalatunk, hogy a lakások 40% -ában valamilyen kisebb hiba fellelhető és 10%-ban kritikus az érintésvédelem.

A kezdeményezés megindítását egy korábbi áramütéses balesetet szenvedő Hölgy esete adta, ami majdnem tragikus kimenetelű volt. Egy villanyrezsó rázta meg súlyosan. Még az eszméletét is elvesztette és kórházba került 24 órás megfigyelésre. Az áram ütés után órákkal később is ölhet egy vérrög!zárlatos_konnektor

Egy öreg pesti bérház lakásban még az MSZ 172 és az MSZ 1600 szabvány szerint alakították ki a villamos hálózatot réz vezetőkkel, mindenhol védőérintkezős csatlakozással. Mégis hibáztak a villanyszerelők, amikor a konyhában az egy méter alatt nem freccsenő víz ellen védett konnektorokat szereltek fel. Ugyanis a főzés közben villanyszerelő_Budapestkifröccsenő zsíros folyadékok a konnektorban a védőérintkező érintkezését megrontotta, és a fázisvezető érintkezőjén átszivárgott áramok a fémtestre okozott  balesetet. Áramvédő -kapcsoló (Fi-relé) nem volt beszerelve, ami megvédte volna a az áramütéstől a szerencsétlenül járt Hölgyet.

 

A ellenőrzés tartalmazza

  • kiselosztó tábla átvizsgálását
  • érintésvédelem, áramütés elleni védelem hatékonyságának egyszerűsített ellenőrzését érintésvédelmi célműszerrel
  • EPH vizsgálatát ( víz – gáz vezetékek, fürdőkád, egyen potenciál összekötések)
  • Villamos tűz elleni védelem rövidített ellenőrzése
  • Áramvédő kapcsoló célműszeres ellenőrzése

A vizsgálati idő általában nem több mint egy óra. Ez a vizsgálat nem pótolja a teljes kőrű felülvizsgálatot, de a főbb hiányosságokat feltárhatja.

Ingyenes vizsgálat tartalmazza a hiba feltárást, szaktanácsadást.

Szükség esetén helyben megrendelhető. -Az áramvédő -kapcsoló beszerelés, hiba javítás.

Csak a kiszállásért kell fizetni 7500 Ft. -ot ami azonos az ELMŰ tarifájával. A munkadíjon megspórolhat akár 50000 Ft-ot.

Megéri átnézetni az elektromos hálózatunkat legalább ötévente. Az elektromos kötések tönkremehetnek, a földelőszonda rozsdásodik az idő során. Nem tudhatjuk, hogy a védővezetők megfelelő hatékonysággal tudnak -e zárlati áramot elvezetni. A vizsgálat után kiderül, hogy biztonsággal használhatjuk az elektromos berendezéseinket. Hibás hálózatnál javaslatot adunk a javításra, pontos hibahely meghatározással.

Az ingyenes vizsgálatot megrendelheti a +36306040927 telefonon, cserébe egy megosztást kérünk a facebook-on. Mészáros Péter Szabványossági Felülvizsgáló.

 

Ugró Gyula utca 13. fővezeték havária

Galéria

A galéria tartalmaz 5 fotót.

Megnövekedett hurokimpedancia Jelen esetben szerencsére nem a PEN vezetővel volt a probléma. Ugró Gyula sor 13. VI. emelet   -megnövekedett hurokimpedancia Javaslom a Társasház elektromos hálózatának karbantartását. Mészáros Péter minősített villanyszerelő.  

Schwartzer Ferenc utca TÁRSASHÁZ kigyulladt fővezeték

Galéria

A galéria tartalmaz 4 fotót.

Kigyulladt fővezeték a II. emeleten. Javaslom a textil szigetelésű vezetékek cseréjét, mert tűzveszélyes! Mészáros Péter +36306040927

Életveszélyes Társasházi fővezeték!

Mészáros Péter Erősáramú Berendezések Szabványossági Felülvizsgáló 

Mob.: +36306040927

Húsvéti ünnepek alatt hívtak s.o.s villanyszerelő gyorsszolgálatos segítséget a Leonardo da Vinci utcai Társasház havária miatt. A tapasztalt hiba: a fővezeték felszálló szakasza és annak leágazásainál leégett szigetelés. Alulméretezett vezetékek, és dilettáns, elöregedett kötések.

elszenesedett fővezeték

elszenesedett fővezeték

Az ügyfelem kérve kérlelt, hogy csináljam meg, javítsam ki a hibát, mert Ő nem szeretne húsvétkor áram nélkül maradni. Az ideiglenes szereléseket nem vállalva javaslatot tettem, hogy cseréljük ki az elszenesedett vezeték szakaszt. Ehhez a lakók és a közös

képviselő hozzájárulása is szükséges lett volna, mert a javítás során több órára szünetelne az érintet lakásokban az áram. Az ügyfelemnek nem fogalmaztam érthető módon, mert még utánam kihívott egy magát villanyszerelőnek nevezett természetes személyt, aki bevállalta az ideiglenes szerelést és ezzel életveszélyt okozott az ott lakóknak. Ez felesleges pénz kidobás volt a szakszerűtlen  villanyszerelésre.

Az elszenesedett szigetelés a vezetékeken nem szigetel megfelelően. Egy idő után a vezetékek terheléstől függetlenül kigyulladnak. Ezzel nagy mennyiségű mérgező füst áramolhat be a lakásokba a csöveken keresztül. A tűz is tovább terjedhet a csőhálózaton.

Kíváncsi lennék, hogy a Társasháznak a milyen minősítést adott  a legutóbbi szabványossági felülvizsgálatkor az erősáramú berendezések szabványossági felülvizsgálója.

Ezt az ellenőrzést jogszabály írja elő, amit 6 évenként kell, hogy megrendelje az ingatlan

szikrázó vezeték

szikrázó vezeték

kezelője. OTSZ illetve 8/1981. (XII. 27.) IpM rendelet a Kommunális- és Lakóépületek Érintésvédelmi Szabályzat szerint.

RÉSZLET A JOGSZABÁLYBÓL:

 

Az ingatlankezelő feladatai:

(3) Az ingatlankezelő köteles közvetlen életveszélyt jelentő hiba esetén

a) az azt okozó berendezést haladéktalanul kikapcsolni, illetve az áramszolgáltatóval kikapcsoltatni,

 

b) a kezelésében levő (pl.: a méretlen fogyasztói hálózat részét képező) hibás berendezést nyolc napon belül kijavíttatni és visszakapcsolni (visszakapcsoltatni).

 

(4) Amennyiben az ingatlankezelő tudomást szerez arról, hogy az épület meglevő érintésvédelmi berendezése – ideértve az EPH-t is – nem felel meg az előírásoknak, köteles ezt

 

– a közvetlen életveszélyt jelentő esetben haladéktalanul, de legfeljebb 24 órán belül

 

– egyéb esetben nyolc napon belül

 

kivizsgálni, illetve kivizsgáltatni és hiba esetén annak kijavítása érdekében a (2), illetve a (3) bekezdés szerint eljárni.

25. § (1) A feltárt hiányosságok kiküszöbölését az MSZ 172/1 szerinti „szerelői ellenőrzéssel”, illetve „szabványossági felülvizsgálattal” kell igazolni. Az erre vonatkozó bizonylatokra is a 23. § (6) bekezdésének az előírásait kell alkalmazni.

 

(2)9 Amennyiben az épület érintésvédelmi rendszerén feltárt hibák kijavítására előírt határidők műszaki-gazdasági okok miatt nem teljesíthetők, az ingatlankezelő kellő indokolással határidő módosítást kérhet a hatóságtól.

forrás: net.jogtar.hu

Villanyóra szabványosítás

Az ELMŰ előirja, ha bármilyen okból plombát kell bontani a villanyórán, akkor a jelenlegi szabványoknak megfelelően kell kialakítani a mérőhelyet. Ez azt jelenti, hogy a régi guman táblára szereregi_villanyoralt órákat kettős plombálhatóságú mérődobozba kell átszerelni. Ezen felül, ha a fővezetékek nem felelnek meg az új szabványoknak ill. jogszabályoknak, akkor azt is cserélni kell. Például, ha az óra mögött keressük a szétégett kötést, és régi textil szigetelésű vezetékeket találunk, azt kötelezően kicseréljük.villanyora_megeszerelve

Az energia bővítésnél hasonló a helyzet. A négyvezetékes hálózatot az Msz 447 szerint biztonságos ötvezetékes rendszeré kell átalakítani. PEN vezetőt legalább 10-es vezetékre cseréljük.

Villanytűzhely bekötéseknél fordul még elő, hogy cserélni kell a fővezetéket, mikor felbővitjük az óránkat 16 A -ról 32 A- re – mert a régi vezeték nem bírja el a 8-9 kW -os teljesítményt.

A szabványosítást a kiselosztó berendezésen (biztosítéktábla) is el kell végezni. Áram-védőkapcsolót kell beszerelni (Fi-relé, ÉV- relé). Ez a villamos szerkezet véd meg minket a szivárgó áram által okozot balasetektől.

Mészáros Péter regisztrált villanyszerelő Mob.: +36306040927

A szabványosításhoz kapcsolódó fontos információk az alábbi linken megtalálhatók:
http://www.villanyszerelogyorsszolgalat.hu/foldkabelt-vagy-szabadvezeteket-legkabelt-kell-letesiteni-uj-villanyora-telepiteshez-ill-energia-boviteshez-2/

Gyakori példa: Régebbi villanyóraszekrény kialakításoknál fordul elő kertvárosi környezetben, hogy a szabad vezeték (légkábel) a ház falára, vagy a tetőtartó oszlopra csatlakozik. A méretlen vezeték a padlástérben van vezetve szabálytalanul, a villanyóraszekrény lakótéren belül van. Ilyenkor a méretlen fővezeték hiba javításnál kötelezően megszüntetjük a méretlen vezeték vízszintes nyomvonalát a padlástérben, és a villanyóra szekrényt lakótéren kívülre helyezzük. Gyakorlatilag át kell helyezni a villanyórát. Sajnos az átszerelés költségeit ami nem kevés, kb.60-120 e Forint, a felhasználót terheli.

Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálat, gáz EPH

Új szolgáltatások 2014 januártól!   Árakkal kapcsolatban hívjon a 06306040927 telefonszámon

  • Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálat
  • Erősáramú berendezések felülvizsgálata
  • Gáz EPH
  • Első illetve időszakos felülvizsgálatok
  • Komplex villámvédelmi felülvizsgálat
  • Társasházak
  • Éttermek
  • Üzemi konyhák
  • Ipari üzemek, létesítmények
  • Lakások, üzletek
  • Hatályos rendeletek, jogszabályok
  • OTSZ
  • KLÉSZ
  • Munkavédelmi 1993. XCIII. törvény
  • Érvényben lévő és visszavont szabványok alapján
  • MSZ 2364/ MSZ HD 60364, MSZ 10900:2009 ……
  • MSZ 171, MSZ172, MSZ 1600, MSZ 274 ….. 
    Árakkal kapcsolatban hívjon a 06306040927 telefonszámon

 

 

9. kerület villany gyorsszervíz

20131207_222434 20131213_170506A 9.kerületbe éjszaka hívtak non-stop villanyszerelőt a Bokréta utcába.

Mikor megláttam a biztosíték táblát a Bakony Művek kismegszakítóival, rögtön tudtam a probléma okát. Már többször találkoztam hasonlóan szétégett, a BakonyMűvek féle kismegszakítókkal. Gyakorlatilag nem lehet biztos kötést eredményezni a (fésűssin) bekötésével, a gyűjtősínnek kialakított csatlakozási ponton. A sin biztonságos bekötéséhez az általános vezeték bekötésére szolgáló csatlakozási pontokon tudunk biztonságos kötést alkalmazni.

Remélem a főbérlő Úr/Hölgy nem felejti el beszereltetni az ÁVK -t ( Fi-relé ) más néven életvédelmi relét. Ez a villamos szerkezet védhet meg minket a halálos áramütéstől.

Hogyan? Úgy, hogy ez a szerkezet 15-30 milliamper hiba áramnál lekapcsol a másodperc tört része alatt. Viszonyításul az emberi testen átfolyó 25 milliamperes áram megállítja a szívet. Az ÁVK nagy valószínűséggel megvéd a halálos áramütéstől.

Sajnálom, hogy sokszor az albérlő nem dönthet gazdasági szempontból a saját biztonsága érdekében. Pedig nem is nagy költség kb. tízezer forint attól függően, hogy egy vagy három fázisra kell bekötni ezt az eszközt.

Nagyon szívesen be is szereljük, mert mi is szeretünk nyugodtan aludni.

Mészáros Péter érintésvédelmi felülvizsgáló villanyszerelő. Mob.:+36 30 60 40 927